Tootekood: TEP 200-7212UIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 200-7212UIR
  • Mounting
  • Case
  • Protection
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 200W; Uin: 14÷160VDC; Uout: 12VDC; Iout: 16.8A
Mounting PCB
Case Half Brick
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Input voltage 14...160V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 93%
Number of outputs 1
Switching frequency 210kHz