Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/12VDC; SMT; none; 1.57N; 1.7mm
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
THAM41-JB-R
Tootja: JIANFU
Tootja tootekood: THAM41-JB-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/12VDC; SMT; none; 1.57N; 1.7mm
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Switches features | with ground terminal |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Illumination | none |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 20mA / 12V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Button shape | rectangular |
| Button height | 1.7mm |