Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 2.6N
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
TL1100AF260Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1100AF260Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 2.6N
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Contact material | copper alloy |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.3mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 2.55N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | square |
| Button height | 7.3mm |
| Button marking | blank |