Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1.57N
Kordarv:
128.0
Minimum quantity:
2560.0
Tootekood:
TL1100CF160Q.08BLU
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1100CF160Q.08BLU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1.57N
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | phosphor bronze |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 5mm |
| Body material | polyester |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.3mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button shape | square |
| Key button colour | black |