TACTILE SW, SPST-NO, 0.05A, 12V, SOLDER
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
TL1105JAF100Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1105JAF100Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST-NO, 0.05A, 12V, SOLDER
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | angled, for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 980mN |
| Actuator colour | brown |
| Button shape | square |