TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, SOLDER
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
TL1105WF100Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1105WF100Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, SOLDER
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB, angled |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 4.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 980mN |
| Actuator colour | grey |
| Button shape | round |
| Button height | 3.15mm |