SWITCH, TACTILE, SPST, 50mA, 12VDC
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
TL1107AF180WQ
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1107AF180WQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SWITCH, TACTILE, SPST, 50mA, 12VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 6.5mm |
| Mechanical durability | 40000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.77N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | rectangular |
| Button height | 4.3mm |