Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; 1.77N; 5mm
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
TL1107BF180WQ
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1107BF180WQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; 1.77N; 5mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 6.5mm |
| Body dimensions | 6x3.5x3.5mm |
| Mechanical durability | 40000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.77N |
| Actuator colour | ivory |
| Button shape | rectangular |
| Button height | 5mm |