Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; LED; red/green
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
TL1220R2BBBRG-POWER
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1220R2BBBRG-POWER
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; LED; red/green
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | in-tray |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 500000cycles |
| Backlight colour | red/green |
| Illumination | LED |
| Electrical life | 500000cycles |
| Key stroke | 0.2mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 1.8N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button height | 9.9mm |
| Button marking | POWER |