TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, RED/GRN
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
TL1275CA2WA500QPRG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL1275CA2WA500QPRG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, RED/GRN
| Mounting | SNAP-IN |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | cables |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Panel thickness | ≤ 3.5mm |
| Backlight colour | red/green |
| Illumination | LED |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 3.5N |
| Button shape | round |
| Button height | 1.6mm |
| Button marking | POWER |