TACTILE SWITCH, 350GF, 0.05A, 12VDC, SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TL3145AF350QJ
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3145AF350QJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SWITCH, 350GF, 0.05A, 12VDC, SMD
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mechanical durability | 500000cycles |
| Key stroke | 0.5mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 3.43N |
| Actuator colour | orange |
| Button shape | round |
| Button height | 3.5mm |