Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; LED; blue; 1.6N
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
TL3215AF160BQ
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3215AF160BQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; LED; blue; 1.6N
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body dimensions | 4.9x4.9x2mm |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Backlight colour | blue |
| Illumination | LED |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 1.6N |
| Button shape | square |
| Button height | 2mm |
| Button marking | blank |