TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, SOLDER
Kordarv:
2100.0
Minimum quantity:
2100.0
Tootekood:
TL3300DF260Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3300DF260Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, SOLDER
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body dimensions | 12x12x4.3mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.35mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.6N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | round |
| Button height | 4.3mm |
| Button marking | blank |