Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 2.55N
Kordarv:
1800.0
Minimum quantity:
3600.0
Tootekood:
TL3302BF260QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3302BF260QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 2.55N
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | copper alloy |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body colour | black |
| Body dimensions | 6x3.5x3.5mm |
| Mechanical durability | 20000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.55N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | rectangular |
| Button shape | rectangular |
| Button height | 1.5mm |
| Key button colour | black |