TACT SWITCH, SPST, 0.05A, 12VDC, SMD
Kordarv:
8000.0
Minimum quantity:
8000.0
Tootekood:
TL3312NF160Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3312NF160Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACT SWITCH, SPST, 0.05A, 12VDC, SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | contact pads |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body dimensions | 3.7x3.7x0.35mm |
| Mechanical durability | 500000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.15mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | amber |
| Button shape | round |