TACT SWITCH, SPST, 0.05A, 12VDC, SMD
Kordarv:
8000.0
Minimum quantity:
8000.0
Tootekood:
TL3312NF235Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3312NF235Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACT SWITCH, SPST, 0.05A, 12VDC, SMD
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body dimensions | 3.7x3.7x0.35mm |
| Mechanical durability | 50000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 50000cycles |
| Key stroke | 0.15mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 2.35N |
| Button shape | round |
| Button height | 350µm |
| Button marking | blank |