Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMD; none; 1.57N; 0.3mm
Kordarv:
12000.0
Minimum quantity:
12000.0
Tootekood:
TL3313AF160QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3313AF160QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMD; none; 1.57N; 0.3mm
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering lugs |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 3mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | ivory |
| Button shape | round |