Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 4.5N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
TL3342F450QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3342F450QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 4.5N
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Mechanical durability | 10000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 10000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 4.5N |
| Button shape | round |
| Button height | 1.5mm |
| Button marking | blank |