TACTILE SW, SPST-NO, 0.05A, 12VDC, SMD
Kordarv:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Tootekood:
TL3360AF185Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3360AF185Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST-NO, 0.05A, 12VDC, SMD
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mechanical durability | 200000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 200000cycles |
| Key stroke | 0.15mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Actuator colour | grey |
| Button shape | round |
| Button height | 2.3mm |
| Button marking | blank |