TACTILE SW, SPST-NO, 0.05A, 12VDC, SMD
Kordarv:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Tootekood:
TL3360CF260Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL3360CF260Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST-NO, 0.05A, 12VDC, SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering lugs |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4mm |
| Mechanical durability | 200000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.15mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.55N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | round |
| Button height | 4mm |