TACTILE SWITCH, SPST 50mA, 12VDC, SMD GULL WING
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
7500.0
Tootekood:
TL4105AF160QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL4105AF160QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SWITCH, SPST 50mA, 12VDC, SMD GULL WING
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering pads |
| Max. contact resistance | 1Ω |
| Mechanical durability | 200000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.15mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | rectangular |
| Button height | 400µm |