Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1.28N; round
Kordarv:
5040.0
Minimum quantity:
5040.0
Tootekood:
TL6100AF130QP
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6100AF130QP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1.28N; round
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | flat pins |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Body dimensions | 7.4x7.4x3.65mm |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.5mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.28N |
| Actuator colour | white |
| Button shape | round |
| Button height | 4.7mm |