SWITCH, TACTILE SPST, 50mA, THROUGH HOLE
Kordarv:
10036.0
Minimum quantity:
10036.0
Tootekood:
TL6110AF130QP
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6110AF130QP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SWITCH, TACTILE SPST, 50mA, THROUGH HOLE
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | tube |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Illumination | none |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Key stroke | 0.5mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 1.3N |
| Button shape | round |
| Button height | 3.5mm |
| Button marking | blank |