Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 3N; 5.2mm
Kordarv:
10500.0
Minimum quantity:
10500.0
Tootekood:
TL6120BF300QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6120BF300QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 3N; 5.2mm
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Illumination | none |
| Electrical life | 500000cycles |
| Key stroke | 0.5mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 3N |
| Button shape | round |
| Button height | 5.2mm |
| Button marking | blank |