Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/32VDC; SMD; none; 1.57N; 1mm
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
TL6150AF160QJ
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6150AF160QJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/32VDC; SMD; none; 1.57N; 1mm
| Mounting | SMD |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering pads |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4mm |
| Body dimensions | 6.2x6.2x2.5mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.3mm |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 50mA / 32V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | brown |
| Button shape | round |
| Button height | 3.5mm |