Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/32VDC; SMD; none; 1.57N; 2.7mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TL6150BF160QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6150BF160QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/32VDC; SMD; none; 1.57N; 2.7mm
| Mounting | SMD |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering lugs |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4mm |
| Body dimensions | 6.2x6.2x2.5mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.3mm |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 50mA / 32V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | brown |
| Button shape | round |
| Button height | 5.2mm |