Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/32VDC; THT; none; 3.5N
Kordarv:
1100.0
Minimum quantity:
1100.0
Tootekood:
TL6155AF350Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6155AF350Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/32VDC; THT; none; 3.5N
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Illumination | none |
| Electrical life | 300000cycles |
| Key stroke | 0.5mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 50mA / 32V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 3.5N |
| Actuator colour | orange |
| Button shape | round |
| Button height | 3.9mm |
| Button marking | blank |