Microswitch TACT; SPST-NO x2; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 2.94N
Kordarv:
45.0
Minimum quantity:
540.0
Tootekood:
TL6200AWF300QP
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6200AWF300QP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO x2; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 2.94N
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...160°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Terminal pitch | 7.62mm |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Illumination | none |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Contacts configuration | SPST-NO x2 |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.94N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button shape | round |
| Button height | 1.3mm |
| Key button colour | black |