TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, TH, RED
Kordarv:
1040.0
Minimum quantity:
1040.0
Tootekood:
TL6275AA2PQNR
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6275AA2PQNR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, TH, RED
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | flat pins |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | LED |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 3.43N |
| Button shape | square |
| Button height | 7.2mm |