TACTILE SW, SPST, 1VA, 32VDC, SMD
Kordarv:
7000.0
Minimum quantity:
14000.0
Tootekood:
TL6330AF200Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6330AF200Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST, 1VA, 32VDC, SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering pads |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mechanical durability | 200000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 50mA / 32V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.96N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | rounded |
| Button height | 1.9mm |