TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, SOLDER
Kordarv:
5600.0
Minimum quantity:
5600.0
Tootekood:
TL6700AF260QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL6700AF260QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SW, SPST, 0.05A, 12VDC, SOLDER
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering lugs |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.35mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.55N |
| Actuator colour | ivory |
| Button shape | round |
| Button height | 3.4mm |