TACTILE SWITCH, SPST, 0.05A, 12VDC, SMD
Kordarv:
1800.0
Minimum quantity:
1800.0
Tootekood:
TL9100AF200Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL9100AF200Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SWITCH, SPST, 0.05A, 12VDC, SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering pads |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4.5mm |
| Body dimensions | 6x6x3.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 1.3mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.96N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | round |
| Button height | 5mm |