TACT SW, SPST-NO-DB, 0.05A, 12V, SOLDER
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
TL9210AF180Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL9210AF180Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACT SW, SPST-NO-DB, 0.05A, 12V, SOLDER
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering pads |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 6mm |
| Body dimensions | 6x6x3.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 1.3mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button height | 5mm |