TACTILE SWITCH, 0.05A, 16VDC, 400GF, SMD
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
TL9320AF400QG
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TL9320AF400QG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACTILE SWITCH, 0.05A, 16VDC, 400GF, SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | soldering pads |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mechanical durability | 500000cycles |
| Illumination | none |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 50mA / 16V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 3.92N |
| Actuator colour | green |
| Button shape | round |
| Button height | 3.95mm |