Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMD; none; 1.57N; 5.9mm
Kordarv:
7500.0
Minimum quantity:
7500.0
Tootekood:
TLE1105BF160Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TLE1105BF160Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMD; none; 1.57N; 5.9mm
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | flat pins |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button height | 9.5mm |