TACT SW, SPST-NO-DB, 0.05A, 12V, SOLDER
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
TLE1105BF250Q
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: TLE1105BF250Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TACT SW, SPST-NO-DB, 0.05A, 12V, SOLDER
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | flat pins |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 4.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.45N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | round |
| Button height | 9.5mm |