Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; H: 190mm; rigid; 150kg; -15÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TPE-PPB 150S
Tootja: RADER
Tootja tootekood: TPE-PPB 150S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; H: 190mm; rigid; 150kg; -15÷60°C
| Operating temperature | -15...60°C |
| Material | polypropylene |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 190mm |
| Mounting holes pitch | 105x80mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Base dimensions | 135x113mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 70 |
| Force kg | 150kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 150mm |