Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; H: 156mm; rigid; 250kg; -60÷500°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TPM-Z-125S
Tootja: RADER
Tootja tootekood: TPM-Z 125S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; H: 156mm; rigid; 250kg; -60÷500°C
| Operating temperature | -60...500°C |
| Material | cast iron |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 156mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 250kg |
| Wheel width | 35mm |
| Wheel diameter | 125mm |