Transport wheel; Ø: 80mm; W: 35mm; H: 108mm; rigid; 140kg; -40÷300°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TPR-MTW-80S
Tootja: RADER
Tootja tootekood: TPR-MTW 80S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 80mm; W: 35mm; H: 108mm; rigid; 140kg; -40÷300°C
| Operating temperature | -40...300°C |
| Material | Ditherm® |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 108mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 140kg |
| Wheel width | 35mm |
| Wheel diameter | 80mm |