Tootekood: TPSC106K020R0500
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: TPSC106K020R0500
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: tantalum; low ESR; 10uF; 20VDC; Case: C; 2312; ESR: 500mΩ
Mounting SMD
Case C
Operating voltage 20V DC
Case - inch 2312
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±10%
Capacitance 10µF
Case - mm 6032
Kind of capacitor low ESR
Type of capacitor tantalum
ESR value 500mΩ