Tootekood: TPSD107K010R0050
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: TPSD107K010R0050
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: tantalum; low ESR; 100uF; 10VDC; Case: D; 2917; ESR: 50mΩ
Mounting SMD
Case D
Operating voltage 10V DC
Case - inch 2917
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±10%
Capacitance 100µF
Case - mm 7343
Kind of capacitor low ESR
Type of capacitor tantalum
ESR value 50mΩ