Tootekood: TPSD336K020R0200
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: TPSD336K020R0200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: tantalum; low ESR; 33uF; 20VDC; Case: D; 2917; ESR: 200mΩ
Mounting SMD
Case D
Operating voltage 20V DC
Case - inch 2917
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±10%
Capacitance 33µF
Case - mm 7343
Kind of capacitor low ESR
Type of capacitor tantalum
ESR value 200mΩ