Tootekood: TPSD477K006R0045
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: TPSD477K006R0045
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: tantalum; low ESR; 470uF; 6.3VDC; Case: D; 2917; ESR: 45mΩ
Mounting SMD
Case D
Operating voltage 6.3V DC
Case - inch 2917
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±10%
Capacitance 470µF
Case - mm 7343
Kind of capacitor low ESR
Type of capacitor tantalum
ESR value 45mΩ