Fuse: fuse; quick blow; 500mA; 32VAC; 50VDC; soldered,SMD; 0603FA
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
TR-0603FA500-R
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: TR-0603FA500-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 500mA; 32VAC; 50VDC; soldered,SMD; 0603FA
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 603 |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 32V AC, 50V DC |
| Case - mm | 1608 |
| Voltage drop | 600mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |