Fuse: fuse; quick blow; 2.5A; 350VAC; 600VDC; soldered,SMD; ceramic
Kordarv:
8000.0
Minimum quantity:
8000.0
Tootekood:
TR-1350HV2-5-R
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: TR-1350HV2-5-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 2.5A; 350VAC; 600VDC; soldered,SMD; ceramic
| Mounting | SMD |
| Resistance | 51mΩ |
| Kind of fuse | ceramic, miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 2.5A |
| Rated voltage | 350V AC, 600V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |