Fuse: fuse; quick blow; 7.5A; 350VAC; 400VDC; soldered,SMD; ceramic
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
TR-1350HV7-5-R
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: TR-1350HV7-5-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 7.5A; 350VAC; 400VDC; soldered,SMD; ceramic
| Mounting | SMD |
| Kind of fuse | ceramic, miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 7.5A |
| Rated voltage | 350V AC, 400V DC |
| Voltage drop | 165mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |