ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 16A/250VAC; filament lamp; 250V
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
TRG22F2BBREN
Tootja: ZF
Tootja tootekood: TRG22F2BBREN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 16A/250VAC; filament lamp; 250V
| Operating temperature | -20...85°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Panel thickness | 750µm...3mm |
| Backlight colour | red |
| Illumination | filament lamp |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | red |
| Button marking | blank |