Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/15VDC; SMT; none; 2.6N; 350um
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
TS22-45-035-BK-260-SMT-TR
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: TS22-45-035-BK-260-SMT-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/15VDC; SMT; none; 2.6N; 350um
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.15mm |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 20mA / 15V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.6N |
| Actuator colour | black |
| Button height | 350µm |