Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 2.5N
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
TS24-62-14-CL-250-SMT-TR-68
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: TS24-62-14-CL-250-SMT-TR-68
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 2.5N
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.5mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.5N |
| Actuator colour | transparent |
| Button shape | round |
| Button height | 1.4mm |