Tootekood: UCD1V680MCL1GS
Tootja: NICHICON
Tootja tootekood: UCD1V680MCL1GS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; low impedance; SMD; 68uF; 35VDC; ±20%
Mounting SMD
Operating voltage 35V DC
Operating temperature -55...105°C
Tolerance ±20%
Max. forward impulse current 290mA
Height 7.7mm
Impedance 320mΩ
Body dimensions Ø6.3x7.7mm
Diameter 6.3mm
Capacitance 68µF